بهمن
۲۸
۱۳۹۲

غذاهای خطرناک برای کودکان

غذاهای خطرناک برای کودکان !

مصرف این غذاها به طور كلی با افزایش احتمال وقوع رینیت آلرژیك و اگزما
همراه بوده است…

مصرف زیاد فست فود به بروز علائم اگزما ، آسم و رینیت آلرژیك میان كودكان كمك می‌كند.
نتایج یك تحقیق با بررسی ۳۱۹۰۰۰ كودك و نوجوان طی ۱۳ تا ۱۴ سال پی‌گیری در كشورهای مختلف و ارزیابی علائم آسم (خس خس سینه)، آبریزش و گرفتگی بینی و آبریزش و خارش چشم نشان می‌دهد كه مصرف انواع فست فود به صورت ۳ بار یا بیشتر در هفته می‌تواند باعث افزایش وقوع بیماری اگزما، آسم و رینیت آلرژیك میان آنها شود.

براساس این گزارش محققان افزودند: رواج استفاده از این غذاها به صورت ۳ بار و یا بیشتر از آن میان افراد مورد مطالعه تا ۳۹ درصد با افزایش خطرابتلا به آسم شدید در نوجوانان و نیز تا ۲۷ درصد با افزایش خطر ابتلا به آن در كودكان همراه بوده است كه در این میان مصرف این غذاها به طور كلی با افزایش احتمال وقوع رینیت آلرژیك و اگزما نیز همراه بوده است.

از طرفی نتایج دیگر این مطالعه افزود: برخلاف استفاده از فست‌فودها مصرف زیاد میوه در گروه مورد مطالعه با كاهش شدت وقوع این علائم بین ۱۱ تا ۱۴ درصد میان نوجوانان و كودكان همراه بوده است.

به گفته محققان توضیحات قابل قبولی برای این یافته‌ها وجود دارد چرا كه فست‌فودها دارای سطوح بالایی از اسیدهای چرب اشباع و ترانس هستند كه سیستم ایمنی بدن را تحت تأثیراتمنفی قرار می‌دهند و این در حالیست كه میوه‌ها سرشار از آنتی‌اكسیدان‌ها و دیگر تركیبات مفید غنی برای بدن هستند.(شبکه ارزش)

درباره نویسنده:

فرستادن دیدگاه