تیر
۱۶
۱۳۹۲

خرما دشمن سرطان

خرما دشمن سرطانبراي آنکه از سرطان دور باشيم چه بخوريم؟
جواب اين سوال کمي مفصل است اما اگر بخواهيم يک دشمن سرسخت براي سرطان پيدا کنيم بي شک بايد به پيش قراول اين لشکر، اشاره کرد که چيزي جز خرما نيست.خرما دشمن سرطان و موادی که در آن است برای بسیاری از دردها درمان است
خرما داراي املاح و ويتامين هاي زيادي است که از جمله آنها مي توان به گوگرد، فسفر، کلسيم، منيزيم و مقدار فراواني آهن و ويتامين هاي “آ” و “ب” اشاره کرد. جالب است بدانيد که خداوند به حضرت مريم پس از تولد حضرت مسيح (ع) امر فرمود که از خرماي درخت نخلي که وي بدان تکيه داده بود بخورد و در اين امر که چرا از ميان تمام ميوه ها، اين ميوه به يک مادر تازه زايمان کرده هديه داده مي شود جاي بسي تحقيق دارد.
درخت خرما در اماکني مي رويد که معمولاً سر آن در آتش سوزان آفتاب قرار دارد و ريشه هاي آن حتماً بايد در آب فراوان باشد. ميوه خرما از موقع شکوفه کردن تا رسيدن هفت مرحله را طي مي کند که هر مرحله نام هاي متفاوتي دارد.
خرماي رسيده داراي مواد قندي، مواد سفيده اي و چند ترکيب ديگر دارويي مي باشد. يکي از آنها شبيه کارتن است. کارتن ترشح فوق کليه است، از داروهايي است که براي درمان کليه التهابات و امراض عفوني و ريزش مو موثر و مفيد است.
کارتني که در خرما موجود است يک هورمون گياهي مفيد و طبيعي است هيچ گونه ضرري ندارد التهابات را تسکين مي دهد، براي امراض عفوني سود بخش بوده به علت داشتن منيزيم قرمز کننده سرطان است.
اشخاص لاغر مي توانند با خوردن خرما چاق شوند. اگر خرما را در شير خيس کنيد مقوي غريزه جنسي است.
زياده روي در خوردن خرما باعث ثقل و امراض سوداوي مي گردد و ممکن است موجب گرفتگي کبد و طحال شده، فشار خون را بالا ببرد و در دهان توليد آفت کند و باعث درد دندان و پوسيدگي آن گردد.( تو ضيح دکتر اکبري: البته اين عواض در صورت رعايت حد اعتدال بوجود نمي آيد و مربوط به زياده روي در مصرف خرماست)
جويدن تلخون از عوارض خرما مي کاهد.
کساني که خرما زياد بخورند از سرطان بدور خواهند بود و فرزند پسرشان بيش از دختر خواهد بود.
خرما داراي قند و سلولز و مواد آلومينيومي و چربي و املاح معدني مي باشد که بسيار مغذي مي باشد.
بهترين خرما متعلق به مناطق گرمسيري است که اعراب و کاروانهايي که از صحراي بي آب و علف عبور مي کنند فقط با همين ميوه تغذيه مي کنند.
برخي از خرماهايي که در بازار فروخته مي شود با مواد غير طبيعي خشک شده اند که ثقيل مي باشند و هضم آنها سنگين مي باشد.
خرما با عناب، کشمش و انجير چهار ميوه اي را تشکيل مي دهند که به عنوان چهار ميوه ملينه مصرف مي شوند.
خرما داراي ارزش غذايي فراواني است که خوردن آن به ورزشکاران توصيه مي شود.
بر اساس تحقيقات علمي مشخص شده است که احتياج بدن انسان به آهن در هر روز ۹% ميلي گرم است و حال آنکه ۱۰۰ گرم خرما داراي ۶/۳ تا ۵ ميلي گرم آهن است و همان طور که مي دانيد آهن براي افرادي که خون نياز دارند لازم و ضروري است.
همين طور امروزه ثابت شده است که نقصان منيزيم در بدن زمينه را براي بروز سرطان فراهم مي سازد و چون خرما داراي منيزيم فراوان است همانند ترمزي جلوي رشد سرطان را مي گيرد.
خرما خوردن انسان را شجاع مي سازد و حافظه را زياد مي کند.
در احاديث زياد به خرما اشاره شده است چنان که پيامبر مي فرمايند زماني که خرماي نو به بازار مي آيد به من تبريک بگوييد و زماني که فصل خرما تمام مي شود به من تسليت بگوييد و يا مي فرمايند خداوند درخت خرما و انار را طينت آدم آفريده است و نيز مي فرمايند خرما را ناشتا صرف کنيد تا کرم هاي اندرون شما را نابود سازد.
نظريه دکتر اکبري: خرما بعلت سرشار بودن از قند ميوه يا فروکتوز که يک مرحله در چرخه توليد انرژي سلولي جلوتر از گلوکز است کمبود هاي انرژي سلولي را که موجب بد کار کردن موتور سلولي در اکثر بيماري ها است را جبران مي نمايد و نيز باعث پيشگيري از بروز بيماري ها مي شود و هم به درمان بيماري هاي موجود کمک مي کند. نکته ديگر اينکه همه مناطق در حد اعتدال و کشش طبع مردم آن مناطق مي توانند از خرما استفاده کنند و منع مصرف براي هيچ منطق اي لازم نيست البته همه نمي توانند قوت غالب خود را خرما قرار دهند.

منبع:www.drakbary.com

درباره نویسنده:

فرستادن دیدگاه