تیر
۱۷
۱۳۹۲

تربیت جنسی فرزندان

تربیت جنسی فرزندانپدر و مادر بايد از دوران کودکي تربيت جنسي فرزندان خود را آغاز کنند. اگر والدين با برنامه‌ريزي درست و بلند مدت اطلاعاتي در خصوص بلوغ و مسائل جنسي در اختيار فرزندان خود قرار دهند و آرام و آرام و به تناسب سنشان اين اطلاعات را در اختيارشان بگذارند از بروز بسياري از مشکلات رفتاري و اختلالات جنسي در فرزندانشان جلوگيري خواهند کرد.

تصور اشتباه والدین در رابطه با تربيت جنسي فرزندان

بيشتر والدين تصور مي کنند صحبت کردن در مورد مسائل جنسي با فرزندشان موجب تحريک فرزند و حتي تجربه هاي نامطلوب منجرمي شود. اما اين تصوري اشتباه است که متأسفانه بسياري از والدين بر آن پا فشاري مي کنند.
درصورتي که به سوالات جنسي فرزندانتان جواب ندهيد آنها از منابع مختلفي به اطلاعاتي نادرست و گمراه کننده اي دست پيدا خواهند کرد که اين سبب ناهنجاري ها و اختلالات گوناگون در کودک و نوجوان شما مي شود. وقتي کودک و نوجوان شما پرسشي درباره مسائل جنسي مطرح مي کنند بهتر است به جاي سرکوب کردن و جواب ندادن به سوال آنها، به سوالاتشان تا حد امکان و متناسب با سنشان پاسخ دهيد.

صحبت كردن با كودكان راجع به عشق، علاقه، محبت و مسائل جنسي يك بعد مهم در فرزندپروري است.  والدين مي‌توانند با ايجاد يك محيط  راحت و آرام براي گفتگو درمورد مسائل فوق خيلي مفيد و مؤثر باشند. شما می توانید مقاله تربیت فرزندان با رعایت عدالت را نیز مطالعه کنید و همچنین تجربیات خود را در رابطه با تربیت فرزندان خود را در دیدگاه ها درج کنید.

درباره نویسنده:

فرستادن دیدگاه